Diva, perakende sektöründeki her ölçekten firmanın satış ve satış sonrası servis gibi hizmet kanalındaki tüm noktaları tek merkezden yönetmesini sağlayan bir "bulut" çözümüdür.

Perakende Sektörü İçin Özel Tasarlanmış Yapı

Diva, perakende sektörünün dinamizmine tam uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Rekabetin en yoğun yaşandığı sektörlerden biri olan perakendede, artan müşteri taleplerine kolayca ayak uydurabileceğiniz, iş süreçlerinizi düşük maliyetlerle ve hızla optimize edebileceğiniz bir yapıda kurgulandı.

Gelişmiş Bulut Teknolojisi

Diva, size en ince detaylarıyla kurgulanmış, global standartlarda ve gelişmiş bir bulut teknolojisi sunar. Ayrıca bir terminal, sunucu vb. donanımlara yatırım yapmaya gerek kalmadan, bilgileriniz size özel ayrılan “bulut”ta güvenle kaydedilir, korunur ve yedeklenir.

Kapsamlı Bilgi Akışı

Distribütörlerinizin, depolarınızın ve tüm şubelerinizin merkezinizle tam entegre çalışabilmesini sağlarken, “bulut” sisteminde çalışması sayesinde zaman ve mekandan bağımsız bilgi akışını da mümkün kılar.

Merkezi Kurulum ve Yönetim

Tüm perakende kanalınızda, istenilen bilgilerin istenilen zamanda ve yerde hızlıca ulaşılabilir olmasını sağlar. Örneğin, merkez ofisiniz tarafından tanımlanan bir kampanya tüm satış kanalınıza anında uygulanır veya perakende kanalındaki tüm hareketler merkez tarafından anlık olarak takip edilerek raporlanabilir.

Düşen Maliyetler, Artan Verim

Diva, hızlı bilgi akışının yanı sıra önyatırım maliyetlerinizi de tamamen ortadan kaldırır. Sunucu, yazılım, ağ donanımı, enerji, bakım ve güncelleştirme maliyetlerinizi ciddi oranlarda azaltır. Ek bir maliyet olmadan her zaman en güncel sürümü kullanırsınız.

Türkiye’nin İlk SaaS Çözümü

Türkiye’nin ilk Hizmet Modeliyle Yazılım Kullanımı yani SaaS (Software as a Service) modelini sunan Diva’yı aylık kira öder gibi kullanırsınız. SaaS modeli maliyetlerinizi düşürürken ihtiyaçlarınıza göre de ölçeklendirme esnekliğini sunar.

Bilgi Güvenliği

İşletmeniz için ayrılmış güvenli bir alandan sistemi kullanırsınız. Veriler tamamen güvenli ve gizli bir ortamda saklanırken, ek bir bakım ve güncelleme maliyeti olmadan her zaman uygulamanın en son sürümünü kullanabilirsiniz.

Entegrasyon Seçenekleri

Diva, kusursuz bir perakende yönetim sistemine sahip olabilmeniz için kullandığınız ERP ürünleriyle entegrasyon imkanı sağlar. Logo’nun GO 3, Tiger Plus, Tiger Enterprise ve j-guar ürünleriyle entegre olarak da çalışabilen Diva ile merkez ve satış noktaları arasında kesintisiz bir bilgi akışı sağlarsınız.

Ödüllü Çözüm

Diva, 2013 Avrupa Bulut Ödülleri’nde (Euro Cloud Awards) Türkiye’den aday gösterilen tek çözüm olmuştur. Ödüllerin Türkiye ayağında ise “Bulut Servisi Müşteri” kategorisinde 1.lik, “En İyi Bulut Servisi”nde ise 2.lik ödüllerine layık görülmüştür.

e-Arşiv ve e-Fatura Entegrasyonu

Logo e-Arşiv ve e-Fatura çözümleriyle entegrasyonu sayesinde elektronik faturalar Diva’da düzenlenebilir, Diva’dan anlık olarak entegratöre gönderilebilir, nihai tüketiciye e-Arşiv faturası veya “Takip No” bilgisi içeren irsaliye ile “Bilgi Fişi” düzenlenebilir ve aylık raporlar entegratör tarafından GİB’e iletilebilir.

Yeni Nesil ÖKC Entegrasyonu

GİB tarafından yayınlanan tebliğler sonucu kullanımı zorunlu hale gelen yeni nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar (ÖKC) ile entegrasyon imkanı sunan Diva sayesinde, kullanıcılar mevzuata tam uyumlu olarak çalışabilme avantajından faydalanır. ÖKC entegrasyonu ile manuel girişler ortadan kalkarak olası hatalar engellenir ve ödeme tamamlandı bilgisinin ardından tekrar Diva’ya işlenir. Manuel girişlerin engellenmesi ile kredi kartı komisyonlarının banka ile mutabakatında kolaylık sağlandığı gibi satış sisteminden ÖKC’ye iletilen tutardan daha büyük tahsilat yapılamaz. Böylelikle operasyonel hataların önüne geçilmiş olur. Logo Diva; Pavo Ingenico ve Profilo Verifone’a ait ÖKC sistemleri ile entegre çalıştığı gibi, Vera Delta ve Olivetti sistemleriyle yapılan işbirliği sayesinde de kullanıcılara uygun çözümler sunmaktadır.