SaaS Çözümleri

İntegral Yazılım > Ürünler > SaaS Çözümleri

Logo, perakende sektörü başta olmak üzere KOBİ ölçekli işletmelere SaaS (Sofware as a Service) modeli ile sunduğu çözümler, maliyetleri düşürme, ihtiyaçlara göre ölçeklendirme, bilgi güvenliği, hızlı veri iletişimi ve daima güncel yazılım kullanma imkanlarını sağlamaktadır.

Logo SaaS çözümleri, aylık kira öder gibi kullanma ve ihtiyaçlarınıza göre de ölçeklendirme esnekliğini sunar.Kullandıkça Öde Modeli ile sunulan SaaS çözümlerinde kullanıcılar, yazılımın kullanıldığı süre boyunca ödeme yapar ve istenildiği zaman da sistemden çıkılabilir.

SaaS (Hizmet Modeliyle Yazılım) ile kullanıcılar, internet ortamında her yerden erişilebilen, kendileri için ayrılmış güvenli bir alandan sistemi kullanırlar. Gizlilik anlaşmaları kapsamında güvenli bir şekilde saklanan kullanıcı verileri için düzenli olarak yedekleme ve felaket yönetimi (disaster recovery) yapılmaktadır. Yüksek bilgi güvenliğinin yanı sıra SaaS modeli, sınırsız depolama kapasitesi ve binlerce yerde aynı anda aktif kullanılabilme avantajlarını da sunmaktadır.

SaaS ile yazılım lisansı, donanım ve bunun için ayrılan insan kaynağına gerek duyulmuyor, bu da firmaların IT’den çok kurgulayacakları iş yönetim sistemine odaklanmalarına hem de maliyetlerini düşürmelerine imkan tanıyor. Operasyon ve Veritabanı Sunucuları, İşletim Sistemi lisansları, Çeşitli yardımcı yazılım lisansları, hosting giderleri, güvenlik sistemleri, iklimlendirme giderleri, elektrik sarfiyatları, yazılım ve donanım bakımları, yazılım güncelleme ve donanım yükseltme kalemleri, bu sistemlerden sorumlu olacak insan kaynağı maliyetlerini düşürme imkanını sağlamaktadır.

SaaS modelinin bir diğer avantajı ise perakende sektörü gibi çok sayıda noktanın, ağın yönetildiği yapılara web teknolojisi ile hizmet sunmasıdır. Bu da kanalın daha esnek, daha hızlı yönetilmesini, özellikle merkezden anlık bakış sağlayarak kararların daha hızlı alınabilmesini sağlıyor. Kanalda standartlar oluşturarak yeni açılacak noktaların daha hızlı devreye alınabilmesi hatta yurtdışı satış ve satış sonrası servis noktalarının zahmetsizce sisteme dahil edilebilmesini bir diğer avantaj olarak sayabiliriz.

Yazılımın her zaman en güncel sürümünu kullanabilme olanağını tanıyan SaaS çözümlerinin getirdiği en önemli özelliklerden biri de yazılımda yapılan güncelleme ve eklentilerin anında tüm sistem kullanıcılarına yansıtılmasıdır. SaaS modelinde tüm kullanıcılar anlaşmaları boyunca yazılım güncellemelerini ücretsiz elde ederler.

NAVİGATOR SMART

Navigator Smart, verilerinizi çok boyutlu analiz ederek en karmaşık verileri süzüp stratejik açıdan önemli bilgileri kolaylıkla elde edebilmenize yardımcı olarak Logo ERP Çözümleriyle bütünsel bir entegrasyon yapısı sunan bir raporlama çözümüdür.